Foto: Silvestrovské derby
Derby internacionálů ovládla Slavia, veteráni se znovu rozešli nerozhodně

31. 12. 2016

Derby internacionálů ovládla Slavia, veteráni se znovu rozešli nerozhodně

Rok 2016 uzavřelo tradiční Silvestrovské derby mezi Slavií a Spartou. Jednatřicátý ročník patřil Slavii, která derby internacionálů ovládla jasně 7:3. Veteráni se rozešli smírně 3:3. Derby veteránů už posedmé v historii skončilo nerozhodně. Po loňské remíze 4:4 se slávisté se sparťany rozešli znovu smírně, tentokrát však 3:3. Slávisté do utkání vstoupili o něco lépe a ujali se vedení. Sparťané však dokázali zareagovat vyrovnáním, podobně tomu bylo i při druhém gólu sešívaných. Sparta se poprvé dostala do vedení gólem Margoliuse na 3:2, nicméně Řehák minutu před koncem rozhodl o konečné remíze 3:3. Nejlepšími hráči veteránského derby byli vyhlášeni Milan Šimůnek (Slavia) a Jiří Bobok (Sparta). Derby internacionálů ovládla Slavia. Už v devatenácté minutě totiž vedla jednoznačně 4:0 a se Spartou to vypadalo velmi bledě. Letenským se ale přece jen podařilo nepříznivý výsledek korigovat. Na další tři góly sešívaných sparťané zareagovali stejným počtem zásahů, duel tak skončil vysokou výhrou Slavie 7:3. Hvězdou zápasu byl debutant Karel Piták, který se trefil hned třikrát. I proto byl jednoznačnou volbou na nejlepšího muže Slavie v utkání, naopak ze Sparty si cenu převzal brankář Jaromír Blažek, který dokázal zabránit několika dalším velkým šancím. Sparta sice v derby internacionálů prohrála, hořkost porážky si však Václav Koloušek zmírnil výhrou šampaňského. Při tradiční střelbě na zavěšený sekt se totiž trefil hned na první pokus a odnesl si tak „cenu útěchy“. Na nový rok 2017 si následně připili komentátor České televize Pavel Čapek, předseda dozorčí rady pořádající agentury Niosport Václav Čičatka, slávista Ivo Ulich a sparťan Miroslav Baranek.

Veteráni: Slavia – Sparta 3:3 (1:1)

Branky: 15. a 39. Řehák, 30. Šimůnek – 19. Budka (pen.), 34. Vrabec, 36. Margolius. Rozhodčí: Krondl – Zvonič, Benák. Bilance po utkání: 5 – 7 – 2. Slavia: Přibyl – Beránek, Hrdlička, Jeslínek, Jindráček, Mareš, Ondrejčík, Řehák, Šilhavý, Šimůnek, Zákostelský, Drahorád, Kozel, Medynský. Sparta: Bobok – Bažant, Budka, Denk, Jarolím, Margolius, Mlejnek, Vrabec, Trval, Kotal, Mlejnský.

Internacionálové: Slavia – Sparta 7:3 (4:1)

Branky: 13., 19. a 28. Piták, 1. Jarolím D., 9. Müller, 37. Kuka, 44. Černý J. – 25. Novotný (pen.), 36. Kincl, 46. Stracený (pen.). Rozhodčí: Hrubeš – Benák, Zvonič. Bilance po utkání: 21 – 4 – 6. Slavia: Čontofalský – Došek L., Hyský, Hunal, Petrouš, Müller, Piták, Ulich, Jarolím L., Janoušek, Filinger, Pešír, Jarolím D., Černý J. Sparta: Blažek – Zelenka, Hübschman, Flachbart, Horňák, Novotný, Lokvenc, Kincl, Sionko, Koloušek, Baranek, Stracený.