Foto: František Borek / Silvestrovské derby
Obě derby ovládla Sparta, Matějovský zařídil všechny góly internacionálů

31. 12. 2023

Obě derby ovládla Sparta, Matějovský zařídil všechny góly internacionálů

Poslední dvě derby roku 2023 ovládli sparťané, kteří porazili Slavii v kategorii veteránů 5:2 a v duelu internacionálů 3:2. Hvězdou derby internacionálů byl Marek Matějovský, který vstřelil všechny tři góly Sparty.

Veteráni Sparty odmítli třetí remízu v řadě

Program silvestrovského svátečního dopoledne zahájilo jubilejní dvacáté střetnutí veteránů. Předchozí dva souboje skončily shodně remízou, ale pomyslný hattrick se nekonal.

Derby zahájil hned v první minutě gólem sparťan Jan Koller. Slávisté zareagovali v 5. minutě vyrovnáním z levé kopačky Romana Janouška, ale další minuty patřily Spartě. Krásnou trefou se prezentoval debutant Radek Mynář, další gól přidal Marek Kincl a hned dva zásahy během jedné minuty Tomáš Čížek.

Poslední slovo v derby měl Jaromír Jindráček, který krásnou umístěnou střelou levou nohou nedal Blažkovi v brance Sparty žádnou šanci a stanovil konečné skóre na 2:5 z pohledu sešívaných.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Ivo Ulich (Slavia) a Tomáš Čížek (Sparta).

Veteráni: Slavia – Sparta 2:5 (1:2)

Branky: 5. Janoušek, 36. Jindráček – 33. a 34. Čížek, 1. Koller, 15. Mynář, 26. Kincl. Rozhodčí: Zvonič – Hrubeš, Mencl. Hráno 2x 20 minut. Bilance po derby: 6 – 10 – 4.

Slavia: Winter – Janoušek, Jeslínek, Jindráček, Klinka, Kozel, Macháček, Müller, Řehák, Svoboda, Ulich, Vávra, Kuka, Veselý ml.
Sparta: Blažek – Čížek, Denk, Frýdek, Hartig, Mynář, Kincl, Koller, Lokvenc, Novotný, Stracený, Vrabec.

Sparta potřetí v řadě ovládla derby internacionálů, Matějovský nasázel hattrick

Na výhru Sparty v derby veteránů navázali také internacionálové, kteří se radovali z třetího skalpu Slavie za sebou. Derby internacionálů přitom od začátku nabídlo kromě mnoha debutantů také taktickou bitvu a fanoušci se nedočkali gólových hodů jako v minulém roce, kdy padlo 13 gólů.

Až v 17. minutě zápasu poslal Slavii do vedení Tomáš Jablonský a dvě minuty nato proměnil pokutový kop David Kalivoda. Se Slavií to vypadalo v tu chvíli velice dobře, vedla 2:0.

Sparťani poslal zpět do hry ve 23. minutě proměněnou penaltou Marek Matějovský a o minutu později dokonce srovnal na průběžných 2:2.

Tečku za derby udělal ve 32. minutě znovu Matějovský, který dokonal hattrick a rozhodl o výhře Sparty 3:2. O dvanáct minut později mohl dokonce přidat i čtvrtý zásah, ale kopnutá penalta po vzoru Antonína Panenky nevyšla.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni slávista David Kalivoda a sparťan Marek Matějovský. Do nového roku 2024 popřáli Martin Čičatka (Niosport), Milan Škoda (Slavia) a David Lafata (Sparta).

Internacionálové: Slavia – Sparta 2:3 (2:2)

Branky: 17. Jablonský, 19. Kalivoda (pen.) – 23. (pen.), 24. a 32. Matějovský. Rozhodčí: Hrubeš – Zvonič, Mencl. Hráno 2x 25 minut. Bilance po derby: 21 – 5 – 11.

Slavia: Diviš – M. Černý, L. Došek, Hyský, Jablonský, Kalivoda, Kúdela, Piták, Suchý, Škoda, Švec, Trapp, Volešák.
Sparta: Miller – Čížek, Flachbart, Hübschman, Jeslínek, Kladrubský, Kučera, Lafata, Matějovský, Slepička, Voříšek, Podaný.