Byl jsem trošku nervózní, dlouho jsem před tak početnou kulisou nehrál, usmíval se Jeslínek mladší

2. 1. 2023

Byl jsem trošku nervózní, dlouho jsem před tak početnou kulisou nehrál, usmíval se Jeslínek mladší

V poslední zářijový den roku 2022 sfoukl pětatřicet svíček na dortu. Útočník Jiří Jeslínek tak mohl v Silvestrovském derby posílit kádr sparťanských internacionálů. Jeho debut byl rozhodně úspěšný. Nejenže Sparta zvítězila, nejmladší debutant dvakrát skóroval. Svým premiérovým startem navázal na rodinnou tradici, neboť jeho otec Jiří, v barvách slávistických veteránů, okusil atmosféru tohoto tradičního derby již po čtyřiatřicáté.

Po zápase mohl Jeslínek mladší zářit spokojeností. Debut se mu vydařil, neboť hned ve 3. minutě otevřel skóre a o deset minut později poslal svůj tým po Doškově vyrovnání zpět do vedení.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Hrubeše zhluboka oddychoval. „Čekal jsem to jednodušší, docela jsem se zadýchal. Po dvou nebo třech minutách jsem vždy střídal,“ řekl úvodem a ocenil vynikající atmosféru v Edenu. „Neskutečné. Ráno jsem byl trošku nervózní. Manželce jsem říkal, že jsem dlouho před početnou kulisou nehrál,“ usmíval se někdejší útočník, který si v minulosti zahrál také na Ukrajině, v Kazachstánu, Slovinsku, Rumunsku či v Itálii.  

Jeho otec patří k inventářům tohoto Silvestrovského derby. Dvaadvacetkrát nastoupil v barvách internacionálů, nyní podvanácté za veterány. Na rozdíl od svého syna ale obléká sešívaný dres. Tudíž se nabízí otázka: Proběhlo u Jeslínků nějaké hecování? „Neproběhlo. Jen se táta divil, že jsem dal první branku,“ uvedl Jeslínek mladší, který mohl být po tomto derby spokojenější než otec.

I když se zápas internacionálů pro Spartu nevyvíjel nejlépe, díky mocnému finiši slavil tým manažerů Bartoně a Novotného. „Ještě dvě minuty před koncem to vypadalo, že prohrajeme. Povedlo se nám ale skóre otočit. Myslím si, že to muselo diváky bavit,“ řekl spokojený debutant.

Ten v poslední době často nastupuje za sparťanskou starou gardu. Až pětatřicáté narozeniny mu ale povolily start v Silvestrovském derby. „Za starou gardu Sparty hraji už tři a půl roku. Přes léto odehrajeme dvacet nebo třicet zápasů, je to super,“ pravil s tím, že stále působí i na klubové úrovni. „Bydlím v Horoměřicích. Asi patnáct let jsem měl domluveno, že si jednou zahraji za Tuchoměřice. Když jsem ukončil fotbalovou kariéru ve vyšších soutěžích, protože už to zdravotně nešlo, rozhodl jsem se, že jim přání splním. V Tuchoměřicích tak asi fotbalově umřu,“ usmál se Jeslínek.

Ještě jedna paralela s otcem. Právě v Tuchoměřicích, hrajících středočeskou 1.B třídu, nastupuje Jiří Jeslínek mladší pod otcovým vedením. Někdejší československý reprezentant totiž klub z okresu Praha-západ trénuje.

Také Jeslínek mladší se před nedávnem vydal na trenérskou dráhu. „Společně s Dominikem Rodingerem a Mariem Ličkou trénujeme v třetiligové Hostouni. Mario nyní odešel do Orenburgu. Na jaře se budeme snažit tabulkou dostat výš,“ řekl závěrem odchovanec pražské Dukly, autor čtrnácti prvoligových tref.