Snažili jsme se hrát fotbal, ale stálo nás to výhru, řekl o závěru derby veteránů Jindráček

1. 1. 2023

Snažili jsme se hrát fotbal, ale stálo nás to výhru, řekl o závěru derby veteránů Jindráček

Patří k tradičním účastníkům Silvestrovského derby. Dvaapadesátiletý Jaromír Jindráček si desetkrát zahrál za internacionály, nyní posedmé nastoupil v barvách slávistických veteránů. Sedmou výhru v těchto soubojích ale jeho tým nezískal, byť k ní měl určitě blíže než Sparta, která v závěru musela dotahovat dvoubrankové manko. To se jí však podařilo, a tak se oba soupeři rozešli podesáté v historii smírně.

Jméno bývalého prvoligového záložníka Českých Budějovic, Chebu, pražské Slavie, Jablonce či Teplic četl hlasatel Silvestrovského derby Stanislav Sigmund již po sedmnácté. Jaromír Jindráček svých deset branek z minulých ročníků tentokrát nerozšířil.

Jeho tým v závěru přišel o dvoubrankový náskok a nakonec se tak musel spokojit s remízou 4:4. „Je to škoda. Myslím si, že kdyby to bylo v opačném gardu a Sparta vedla 4:2, hrála by chytřeji než my. Stále jsme se snažili hrát fotbal, ale stálo nás to vítězství,“ uvedl Jindráček.

Konec derby veteránů byl velice napínavý. „Je to pravda, až do konce bylo utkání otevřené. Navíc oni měli dva rohy, hráli na to, aby měli ještě jeden,“ připomněl Jindráček pravidlo, že po třech rohových kopech následuje pokutový kop. „Řekl bych, že konečná remíza je zasloužená,“ řekl na adresu vyrovnaného duelu a doplnil: „Hrajeme tak, abychom se nezranili a pobavili diváky.“

Utkání se hrálo na kvalitní umělé trávě v areálu pražského Edenu. „Na nové umělce balon trošku drhl. Pro to pro nás bylo trošku složitější. Už ale nejsme tam rychlí, tak nám to až tak nevadí,“ usmál se nynější trenér výběru do čtrnácti let pražského Vyšehradu.

Ten ocenil zejména početné publikum, které povzbuzovalo hráče, na něž se chodilo před několika lety dívat při prvoligových bojích. „Byla tu krásná návštěva. Diváci fandili, nebyla tam žádná urážlivá slova jako kdysi,“ na dálku ocenil fanoušky, kteří v poslední den roku neváhali, zakoupili vstupenku a přišli se bavit fotbalem.

Sparta vyrukovala do derby s výrazně vyššími hráči, o její ofenzívu se starali urostlí Jan Koller, Vratislav Lokvenc či Marek Kincl. „Těžce se brání. Je hrozně složité se přes ně dostat k hlavičce,“ uznal Jindráček.

Právě prvně jmenovaný v sobotním dopoledni dvakrát překonal brankáře Slavíka, byl vyhlášen nejlepším sparťanem zápasu a velkou měrou se zapříčinil o konečný nerozhodný stav, nepotěšil tak slávistického manažera Jana Mareše, který samotné utkání na lavičce velmi prožíval a neváhal být někdy i kritický ke svým svěřencům. „Nechce prohrát, ostatně jako každý z nás,“ usmál se Jindráček s tím, že manažer Mareš neprožívá jen Silvestrovské derby, ale své svěřence takto koučuje kupříkladu i při zápasech v letních měsících.

Počasí v Edenu tak trošku připomínalo spíše jaro, což hráči kvitovali. „Určitě je to lepší, než hrát v mrazu,“ uznal Jindráček. Rukavice tentokrát opravdu nebyly třeba. Sám ještě kopačky na hřebík nepověsil. Ještě v nedávné době hrál divizi, nyní působí v okresním přeboru ve Zlatníkách. „Jsem tam doma. Nastupuje tu se mnou Roman Janoušek, Tomáš Klinka a Marek Kincl,“ zmínil trojici, která se zúčastnila i tohoto Silvestrovského derby.

Marek Kincl stál na opačné straně barikády, a tak bylo jasné, že před utkáním proběhlo nějaké špičkování. „Hecovačka byla. Předevčírem jsme si byli zahrát, takže jsme to probírali,“ pousmál se závěrem Jindráček, jemuž za postranní čarou držely palce manželka s dcerou.