Derby mělo dobrou úroveň. Škoda, že jsme nevyhráli, litoval slávista Piták

1. 1. 2023

Derby mělo dobrou úroveň. Škoda, že jsme nevyhráli, litoval slávista Piták

Derby internacionálů mělo podobný průběh jako zápas veteránů. Také v něm ještě chvilku před koncem vedla Slavia. Finiš ale patřil odvěkému rivalovi z Letné. Sparťané vstřelili tři slepené branky a překlopili stav na svoji stranu. Pro dvaačtyřicetiletého slávistického záložníka Karla Pitáka šlo o čtvrtou účast v tradičním Silvestrovském derby. I přes prohru svého týmu bezprostředně po zápase tvrdil, že si on i všichni aktéři toto derby užili.

Byť vloni v posledním zápase roku absentoval, o prohře Slavie 4:11 moc dobře věděl. „Vloni jsme utržili debakl, letos to bylo vyrovnané,“ řekl v úvodu s tím, že přípravu na tento zápas jeho tým rozhodně nepodcenil. „Myslím si, že jsme k utkání dobře přistoupili. Snažili jsme se nenechat Matějáka (Marek Matějovský) rozdávat míče. Směrem dopředu jsme byli nebezpeční,“ těšilo ho.

Sedm minut před koncem jeho tým vedl o tři branky, navíc penaltu kanonýra Davida Lafaty vychytal brankář Winter. Zdálo se, že sešívaní mají výhru v kapse.

Právě Lafata však dvěma slepenými zásahy vyrovnal. Zaskočené slávisty pak ve 49. minutě dorazil Čížek. „Škoda, že jsme nevyhráli. Jinak si ale myslím, že derby mělo dobrou úroveň,“ nezkazila Pitákovi porážka náladu. Mistr Evropy do jedenadvaceti let ocenil i výbornou atmosféru v Edenu. „Byla vynikající, navíc se hrálo na krásné, nové trávě. Všichni jsme si to užili.“

Po konci profesionální fotbalové kariéry si zahrál v nižších soutěžích za Olympii Hradec Králové či Zápy. Nyní obléká barvy Xaverova, hrajícího 1.A třídu. „Snažím se udržovat, navíc tam mám syna. Chodím si tak zahrát s ním. Jsem rád, že se ještě hýbu,“ usmál se.

Coby trenér převzal Piták žezlo od Michala Kolomazníka u slávistického ženského týmu. S ním si v letošní sezóně zahrál Ligu mistryň. „Poprvé trénuji dospělý fotbal. Postoupili jsme do Ligy mistryň, strašně jsem si to užil. Byl to pro nás velký zážitek. Nyní budeme chtít vyhrát titul,“ zakončil naše povídání trenér momentálně druhého týmu nejvyšší ženské soutěže. Před jarní části sezóny ztrácí slávistky na první Spartu jediný bodík.