Foto: František Borek / Silvestrovské derby
Famózní obrat Sparty v derby internacionálů, veteráni se rozešli nerozhodně

31. 12. 2022

Famózní obrat Sparty v derby internacionálů, veteráni se rozešli nerozhodně

36. ročník Silvestrovského derby zakončil sportovní dění v roce 2022. Duel veteránů skončil remízou po čtyřech gólech na obou stranách, derby internacionálů podruhé za sebou ovládla Sparta. Ta předvedla skvělý obrat z 3:6 na konečných 7:6.

Derby veteránů podruhé za sebou nerozhodně

Program Silvestrovského derby zahájilo devatenácté střetnutí veteránů. V něm se na první gól čekalo třináct minut, kdy skóre otevřel slávista Ulich. Na něj v krátkém čase navázal srovnáním Koller, ale více už první poločas nenabídl.

To ve druhém dějství se rozjel gólostroj na obou stranách a po trefě Kozla čtyři minuty před koncem už to vypadalo, že Slavia dokráčí k vítězství. V tu chvíli vedla 4:2, ale své vedení neudržela. Sparťané v napínavém závěru vyrovnali díky trefám Straceného a Jarošíka na konečných 4:4.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni dvougóloví střelci Luboš Kozel (Slavia) a Jan Koller (Sparta).

Veteráni: Slavia – Sparta 4:4 (1:1)

Branky: 13. a 35. (pen.) Ulich, 29. a 36. Kozel – 14. a 26. Koller, 37. Stracený, 38 Jarošík. Rozhodčí: Zvonič – Hrubeš, Mencl. Hráno 2x 20 minut. Bilance po derby: 6 – 10 – 3.

Slavia: Slavík – Hunal, Janoušek, Jeslínek, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuka, Müller, Řehák, Vávra, Ulich, Veselý, Zákostelský.
Sparta: Blažek – Denk, Frýdek, Hartig, Jarošík, Kincl, Koller, Margolius, Lokvenc, Novotný, Stracený, Vrabec.

Famózní čtyřgólový obrat Sparty v derby internacionálů

Na napínavé derby veteránů navázali internacionálové v pořadí 36. utkáním. Fanoušci se bavili od prvních minut a nakonec viděli třináct gólů. Sparta zažila raketový vstup do zápasu a brzy po trefách Jeslínka a Juna vedla 2:0.

Slávisté však postupně snižovali náskok Sparty a nakonec se k překvapení diváků díky čtyřem gólům v řadě a otočce z 2:3 na 6:3 ujali vedení o tři góly.

Jenže to podobně jako veteráni neudrželi a Slavia nakonec padla. Sparta totiž v závěru přepnula na vyšší stupeň a během sedmi minut díky trefě Juna a dvěma zásahům Lafaty srovnala na 6:6. Rozuzlení nakonec přinesla trefa Čížka pravou nohou po centru Matějovského.

Po skvělém zápase se z vítězství podruhé za sebou radovala Sparta, která ovládla i loňské derby.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni debutující slávista Peter Grajciar a sparťan David Lafata. To nejlepší do nového roku 2023 popřáli Václav Čičatka (Niosport), David Kozohorský (Česká televize), Ivo Ulich (Slavia) a Horst Siegl (Sparta).

Internacionálové: Slavia – Sparta 6:7 (2:3)

Branky: 17. a 34. Grajciar, 6. Došek, 28. Kalivoda, 37. M. Černý, 41. Táborský – 3. a 13. Jeslínek, 4. a 43. Jun, 47. a 48. Lafata, 49. Čížek. Rozhodčí: Hrubeš – Zvonič, Mencl. Hráno 2x 25 minut. Bilance po derby: 21 – 5 – 10.

Slavia: Winter – L. Došek, Hyský, Trapp, Volešák, Táborský, Kalivoda, M. Černý, Piták, Svoboda, Grajciar, Klinka.
Sparta: Špit – Čížek, Flachbart, Hübschman, Jeslínek, Jun, Kučera, Lafata, Matějovský, Slepička, Voříšek, Zelenka.