Silvestrovské derby od 10 hodin a s mnoha nováčky. Vstupenky jsou v prodeji on-line

27. 12. 2022

Silvestrovské derby od 10 hodin a s mnoha nováčky. Vstupenky jsou v prodeji on-line

36. ročník Silvestrovského derby se jako již tradičně odehraje na umělé trávě v Edenu (v blízkosti stadionu Slavie). Začátek je naplánován na 10. hodinu, kdy program zahájí 19. střetnutí veteránů Slavie a Sparty. O hodinu později pak začne hlavní program, v pořadí 36. duel internacionálů.

Souhrnné informace

  • Datum a čas: 31. prosince 2022, 10:00 – 12:00
  • Místo konání: Umělá tráva Eden (odkaz na Mapy.cz / Google Maps)
  • TV přenos: ČT sport
  • Vstupenky: Ticketportal

Vstupenky

Po dvou letech se do ochozů vrátí diváci. V roce 2020 se derby kvůli pandemii covid-19 nekonalo vůbec, loni pak bylo bez diváků pouze za přítomnosti televizních kamer. Letošní derby už ale bude i s diváky a o vstupenky je velký zájem. V prodeji jsou v síti Ticketportal pod tímto odkazem, a pokud se kapacita vyprodá on-line, na místě vstupenky v prodeji již nebudou.

Internacionálové

Hlavní program Silvestrovského derby odstartuje v 11 hodin 36. zápasem internacionálů. Historické statistiky patří Slavii, která se z výhry radovala hned jednadvacetkrát. Na loňské derby však nevzpomíná v dobrém – po výsledku 11:4 se radovala Sparta. Hlavními hvězdami byli Matějovský s Lafatou, kteří nastříleli dohromady osm gólů a kteří by neměli chybět ani letos.

Duel internacionálů je určen pro hráče věku 35 let a starší a hraje se 2x 25 minut. Zápas jako hlavní rozhodčí odřídí Karel Krubeš, na čarách budou asistovat Josef Zvonič a Kryštof Mencl.

Soupiska Slavie: Jiří Bílek, Lukáš Došek, Peter Grajciar, Tomáš Hrdlička, Martin Hyský, Tomáš Jablonský, David Kalivoda, Mario Lička, Karel Piták, Michal Švec, Ivo Táborský, Ladislav Volešák, Václav Winter.

Soupiska Sparty: Tomáš Čížek, Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Jiří Jeslínek, Tomáš Jun, Štěpán Kučera, Ondřej Kušnír, David Lafata, Marek Matějovský, Miroslav Slepička, Michal Špit, Petr Voříšek, Lukáš Zelenka.

Veteráni

V letošním roce nás čeká 19. duel veteránů, ve kterém je historicky o něco úspěšnější Slavia. Ta se z vítězství radovala šestkrát, zatímco Sparta třikrát. Nejčastěji se ale zde (hned devětkrát) zrodila remíza a stejně tomu bylo i loni, kdy se oba týmy rozešly za stavu 5:5.

V derby veteránů mohou startovat hráči ve věku 45 a starší a hraje se 2x 20 minut. Hlavním rozhodčím letošního derby bude Josef Zvonič, na čarách mu budou asistovat Karel Hrubeš a Kryštof Mencl.

Soupiska Slavie: Tomáš Hunal, Roman Janoušek, Jiří Jeslínek, Jaromír Jindráček, Tomáš Klinka, Luboš Kozel, Pavel Kuka, Martin Müller, Pavel Řehák, Martin Slavík, Ivo Svoboda, Ivo Ulich, František Veselý.

Soupiska Sparty: Jaromír Blažek, Miloslav Denk, Martin Frýdek, Lukáš Hartig, Michal Horňák, Jiří Jarošík, Marek Kincl, Jan Koller, Vratislav Lokvenc, Jiří Novotný, Horst Siegl, Luděk Stracený, Petr Vrabec.