Další debutanti: Sparta s Kušnírem a Jeslínkem, Slavia s Jablonským

18. 12. 2022

Další debutanti: Sparta s Kušnírem a Jeslínkem, Slavia s Jablonským

I letošní Silvestrovské derby přivítá několik debutantů. K již oznámeným Slepičkovi a Švecovi se přidávají Ondřej Kušnír, Jiří Jeslínek (oba Sparta) a Tomáš Jablonský (Slavia).

Osmatřicetiletý rodák z Ostravy Ondřej Kušnír během své kariéry nastupoval v dresu Žižkova, Sparty, Liberce, kazašského Tobolu, rumunského Rapidu Bukurešť či Dukly Praha. Na svém kontě má reprezentační starty v kategoriích do 19 a 21 let a také v A-mužstvu. Je mistrem české ligy se Spartou z roku 2019/10.

Teprve v září oslavil 35. narozeniny a tím splnil podmínky pro start v Silvestrovském derby další novic Jiří Jeslínek. Někdejší útočník má za sebou bohatou kariéru, během níž oblékal dres Sparty, Bohemians, Kladna, ukrajinského Kryvbas Kryvyj Rih, kazašského Tobolu Kostanaj, slovinského Celje nebo rumunského Rapidu Bukurešť. Se Spartou slavil v sezoně 2007/08 zisk českého poháru a byl pravidelným mládežnickým reprezentantem.

Novou tváří bude také Tomáš Jablonský, který se však v dresu Slavie postaví proti Kušnírovi a Jeslínkovi. Pětatřicetiletý obránce strávil velkou část kariéry v Jablonci, dále působil ve Slovanu Bratislava, Zbrojovce Brno či ve Slavii, se kterou má dva mistrovské tituly. Vítězství v poháru slavil s Jabloncem a pro změnu slovenský superpohár se Slovanem Bratislava.